Śledź dla niemowlaka + 18 m

Śledź dla niemowlaka. Pierwszy raz moja córeczka spróbowała go podczas zeszłorocznej Wigilii. Miała wówczas 18 miesięcy. Byłam szczerze zdumiona, że tak intensywny smak przypadł jej do gustu. Wobec tego wśród moich przepisów na świąteczne potrawy dla dzieci pojawia się łagodniejsza wersja „śledzia pod pierzynką” z warzywami gotowanymi na parze. Dla mojego Łasucha najważniejsze jest to, że w sałatce znajdują się buraki. Czasami podchodzi do mnie i mówi: „Mama, strzyj mi bujaka”:D.

Generalnie, śledź nie pojawia się zbyt często w naszym menu. W ciągu roku przygotowałam tę sałatkę dwa razy. W każdym razie, kolejny mały sukces w ramach rozszerzania niemowlęcej diety mam na koncie. Jeżeli uznacie, że śledź nie jest odpowiedni dla Waszych dzieci, w tej sałatce możecie zastąpić go inną rybą ugotowaną na parze.

Składniki:
1/4 buraka
1/4 ziemniaka
1/2 jajka
2 łyżki jogurtu naturalnego
majeranek
tymianek

20 g śledzia

Przygotowanie:
Śledzia moczymy w wodzie 2 h, jeżeli nadal jest bardzo słony – to nieco dłużej. Następnie, odlewamy wodę i moczymy go w mleku przed kolejne 30 minut. Buraka i ziemniaka obieramy, kroimy na plasterki i gotujemy na parze. Ugotowane warzywa ucieramy na tarce o grubych oczkach, jajko ugotowane na twardo kruszymy palcami, natomiast śledzia kroimy w drobną kosteczkę. Wyciągamy z niego wszystkie ości! Musimy wytężyć wzrok, bo są bardzo drobne.
Składniki układamy warstwowo. Na koniec dodajemy delikatny sos z jogurtu naturalnego ze szczyptą tymianku i majeranku.

Śledź dla niemowlaka + 18 m

Śledź dla niemowlaka + 18 m

Smacznego!

Drukuj przepis Drukuj przepis

Dodaj pierwszy komentarz.

Dodaj komentarz

Udowodnij, że jesteś człowiekiem - przepisz tekst z obrazka

Proszę wprowadzić kod z obrazka