MamaChef

IF

Nie lubię chipsów, napojów gazowanych i soku z kartonu. Lubię słodycze, owoce morza i wszystkie warzywa. Lubię jeść i gotować. Zaznaczam, że nie jestem ekspertem w dziedzinie – nie mam ani nadwagi ani wykształcenia gastronomicznego:)

Jestem mamą 1,5 rocznej Kingi i żoną Kamila. Obecnie nie pracuję, bo razem z córeczką prowadzimy dom;) Mieszkamy w uroczym miejscu, które nie zna zimy ze śniegiem i temperaturą poniżej 0 stopni. Jesteśmy szczęściarzami!

Jedzenie dla niemowląt, przepisy dla dzieci…
Nie chciałam, żeby dieta mojej kilkumiesięcznej córki ograniczała się do mdłych papek ze słoiczków, w których ilość zawartego mięsa i warzyw pozostawia wiele do życzenia. Chciałam, żeby niemowlęce menu było urozmaicone. Nie znalazłam w internecie strony z przepisami dla niemowląt, która w pełni zaspokajałoby moje kulinarne oczekiwania, dlatego zaczęłam tworzyć własne kompozycje. Chciałam zainteresować córkę jedzeniem i wzbudzić w niej apetyt na odkrywanie nowych smaków.

Pomyślałam, że moje gotowanie dla małego człowieka może zainspirować inne Mamy do tworzenia zdrowych i pysznych dań dla swoich dzieci. Dzielę się zatem moimi przepisami. Posiłki przyprawiam ziołami. Nie używam soli, pieprzu i cukru. Gotuję na wodzie mineralnej albo filtrowanej. Prezentowane dania są wytworem mojej wyobraźni i kompozycją smaków, za którymi sama przepadam. Zarówno zdjęcia, jak i przepisy zamieszczone na blogu są mojego autorstwa.

Jedzenie dla niemowląt nie musi być pozbawionym smaku, bezkształtnym przecierem!

MamaChef zaprasza do lazurowej kuchni!